درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا ، افراد بدون شناسنامه زودتر مراجعه نمایند

به گزارش فرافایل، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت که افراد فاقد شناسنامه فقط تا فردا می توانند برای ثبت نام شناسنامه جدید اقدام نمایند.

درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا ، افراد بدون شناسنامه زودتر مراجعه نمایند

به گزارش فرافایل آنلاین به نقل از تسنیم، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز آدینه دوم اسفندماه اظهار کرد: سازمان ثبت احوال کشور از هفته های پیش کارگروهی را برای این مساله تشکیل داده و در هر استان و شهرستان تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات از سوی سازمان ثبت احوال در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای شرکت در انتخابات به داشتن کارت ملی یا کارت هوشمند ملی نیازی نیست، گفت: فقط به همراه داشتن شماره کارت ملی و اصل شناسنامه الزامی است که در همین زمینه ادارات ثبت احوال در سراسر کشور آماده ارائه شماره کارت ملی به هموطنان هستند و افراد می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال در سراسر کشور شماره ملی خود را دریافت نمایند.

ابوترابی درباره افرادی که به هر دلیلی شناسنامه آنها مفقود شده یا از بین رفته است نیز اعلام کرد: کسانی که تا 30 بهمن اقدام به درخواست شناسنامه در ادارات ثبت احوال کشور نمایند، در بازه زمانی اول و دوم اسفند شناسنامه آنها صادر می گردد و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اضافه نمود: بر همین اساس افراد فاقد شناسنامه تا فردا فرصت دارند برای ثبت نام و دریافت شناسنامه خود برای شرکت در انتخابات اقدام نمایند و پس از این تاریخ فرایند ثبت نام برای افراد فاقد شناسنامه تا قبل از برگزاری انتخابات مجلس انجام نمی گردد.

وی در انتها گفت: در روزهای یکم و دوم اسفند دفاتر و ادرات ثبت احوال در سراسر کشور فعال خواهند بود و در واقع در روز پنجشنبه فعالیت ادارات ثبت احوال تا ساعت 16 و روز آدینه دوم اسفند تا انتها زمان رأی گیری خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا ، افراد بدون شناسنامه زودتر مراجعه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا ، افراد بدون شناسنامه زودتر مراجعه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید