پیگیری شرایط 12 گود رها شده منطقه 15 با ابلاغ اخطاریه های متعدد

به گزارش فرافایل، شهر: حدود 12 گود رها شده در منطقه 15 وجود دارد که البته چند مورد آن از ایمنی نسبی برخوردارند. شرایط این گودها و اقدام نسبت به معین تکلیف و ایمن سازی آنها که بیشتر به دلیل مسائل اقتصادی رها شدند، از سوی شهرداری منطقه 15 در حال پیگیری است.

پیگیری شرایط 12 گود رها شده منطقه 15 با ابلاغ اخطاریه های متعدد

مهدی صفدری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 15 در تبادل نظر با خبرنگار شهر با بیان اینکه در این منطقه 12 گود رها شده وجود دارد که شهرداری منطقه با جدیت در حال پیگیری شرایط آنهاست، گفت: در خیابان ناصری دو گود پرخطر و ناایمن متعلق به یکی از سازمانها وجود دارد که از سال 1387 به دلیل مسائل نقدینگی رها شدند. یکی از این گودها دارای عمق 15، طول 60 و عرض 50 متری است که تا به امروز 21 اخطار از سوی شهرداری منطقه دریافت نموده است و گود دیگر نیز با عمق 8، طول 50 و عرض 30 متری است که تا کنون 22 اخطار دریافت نموده است.

او اضافه نمود: گود دیگری با عمق 10 متری در خیابان ذوالفقاری کوچه لایقی مقدم که مالک آن با دو گود قبلی مشترک است، به علت مسائل نقدینگی از سال 1390 رها شده است و 29 اخطار از شهرداری منطقه دریافت نموده است. همچنین در جنب میوه تره بار خیابان 17 شهریور جنوبی نبش کوچه امید گود ناایمن دیگری وجود دارد که هفت متر عمق دارد و از سال 1387 رها شده است.

صفدری ادامه داد: در خیابان انورزاده، گودی با عمق 6 متری وجود دارد که از سال 1386 ایجاد شده ولی به دلیل مسائل نقدینگی رها شده و تا به امروز 20 اخطار دریافت نموده است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری منطقه 15 با اشاره به گودی که 27 سال است که در این منطقه ایجاد شده ، گفت: این گود با عمق 8 متر که در خیابان 17 شهریور و در کنار حسینیه کاشانیها واقع شده، به دلیل نامشخص رها شده و تا به امروز بالغ بر 16 اخطار از سوی شهرداری منطقه دریافت نموده است.

او با بیان اینکه در خیابان هاشم آباد گود ناایمن دیگری با طول 21 عرض 25 و عمق سه متری وجود دارد که سال 1393 ایجاد شده است، اضافه نمود: این گود که به دلایل نامشخص رها شده دارای دیوارهای پیرامونی مشرف به گود در معبر است و تا به امروز دو اخطار به ذینفع ابلاغ شده است.

صفدری مطرح نمود: در شهرک شهید بروجردی نیز دو گود شخصی رها شده در سال 1393 با عمق های سه و چهار متری چهارمتری ایجاد شدند که در فونداسیون اجرا شده یکی از آنها خطر آفرینی مشاهده نمی گردد و در دیگر گود نیز فعالیت ساختمانی آغاز شده است. علاوه بر این در همین شهرک گود دیگری متعلق به یکی از نهادها وجود دارد که در سال 1391 به عمق چهار متر ایجاد شده است. این گود با وجود اینکه محیط اطراف گودبرداری آن با معبر احاطه شده ولی به دلیل حصارکشی مناسب خطرآفرین نیست.

او با اشاره به گود دیگری در خیابان ابراهیمی کیانشهر یادآور شد: عمق این گود که در سال 1394 ایجاد و به دلایل نامشخص رها شده، سه متر است. همچنین در خاورشهر گودی با ارتفاع 6 متری مربوط به پروژه ساصد وجود دارد که در سال 1386 ایجاد شده است. با توجه به اینکه در اطراف این گود ساختمان وجود ندارد و همچنین محصور بودن آن و داشتن پاشنه خاکی در اطراف آن، از ایمنی نسبی برخوردار است ولی با این وجود شهرداری منطقه، سه اخطار به سازمان مذکور ابلاغ نموده است.

خبرنگار: علی سی پی

منبع: خبرگزاری آریا

به "پیگیری شرایط 12 گود رها شده منطقه 15 با ابلاغ اخطاریه های متعدد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری شرایط 12 گود رها شده منطقه 15 با ابلاغ اخطاریه های متعدد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید