امروز در کدام استان ها باران می بارد؟

به گزارش فرافایل، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (10دی) در بخش هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و زاگرس مرکزی و از اواخر وقت، مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد.

امروز در کدام استان ها باران می بارد؟

به گزارش گروه اجتماعی فرافایل، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم سامانه بارشی در بخش هایی از کشور تا روز های خاتمهی هفته، از وزش باد شدید در سیستان بلوچستان اطلاع داد.

صادق ضیائیان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (10دی) در بخش هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و زاگرس مرکزی و از اواخر وقت، مناطقی از شمال شرق و شرق کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: این شرایط فردا 11 دی برای استان های واقع در شمال شرق و شرق، بعضی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز شرقی، ادامه دارد. در این روز برای جنوب سیستان و بلوچستان بارش باران، گاهی همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روز پنج شنبه (12 دی) برای استان های واقع در شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش باران و برف و در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شرق کشور بارش پراکنده و گاهی هم وزش باد و در جنوب شرق کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و طی روز آدینه برای سواحل دریای خزر و استان اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و در بخش هایی از غرب و زاگرس مرکزی بارش پراکنده انتظار می رود.

ضیاییان با بیان این که روز شنبه (14 دی) فعالیت سامانه بارش زایی را در نیمه غربی کشور استان های جنوبی، دامنه های زاگرس، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات البرز غربی خواهیم داشت، گفت: اواخر وقت امروز خلیج فارس و طی روز های چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 10 درجه سانتی گراد و پس فردا صاف همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 11 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "امروز در کدام استان ها باران می بارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز در کدام استان ها باران می بارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید